ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ЗАХИСТ ПРАВ МЕДІА

Закон також встановлює випадки, в яких суб’єкти у сфері медіа та їхні працівники звільняються від відповідальності за поширення інформації, зокрема:

  • Якщо інформація є дослівним відтворенням або матеріалів, опублікованих іншими зареєстрованими медіа, або матеріалів іноземних джерел (з посиланням на них), то суб’єкти у сфері медіа і їхні працівники не несуть відповідальності за поширення цієї інформації.
  • Якщо інформація була отримана у відповідь на запит на інформацію, поданий відповідно до законодавства про доступ до публічної інформації або звернення громадян.
  • Якщо інформація містилася в офіційних повідомленнях державних органів, органів місцевого самоврядування або була отримана від них в письмовій формі.
  • Якщо інформація є дослівним відтворенням публічних виступів чи повідомлень юридичних осіб, державних органів, органів місцевого самоврядування.
  • Суб’єкти у сфері онлайн-медіа звільняються від відповідальності за поширення інформації, забороненої Законом України “Про медіа” , якщо ця інформація була поширена користувачами у розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на вебсайті і якщо суб’єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до цієї інформації відповідно до вимог закону після отримання скарги чи припису Національної ради.
  • Якщо суб’єкт надасть належні та достатні докази того, що порушення вимог закону відбулося внаслідок незаконного втручання третіх осіб у діяльність суб’єктів у сфері медіа, і поширення інформації, забороненої цим Законом, відбулося без редакційного контролю відповідного суб’єкта у сфері медіа.